Call Now

پوستر کاغذ دیواری

ارسال شده توسط seokar
پوستر کاغذ دیواری
16 فروردین 1401

پوستر دیواری طرح‌های زیبا و جذابی هستند که روی کاغذ دیواری‌ها مخصوص چاپ می‌شوند، و برای جلوه بهتر و زیبایی محیط ‌هایی نظیر  پذیرایی، اتاق خواب، دفتر کار و… استفاده می‌شود. باید این موضوع را بدانید، که خیلی از افراد کاغذ دیواری را با پوستر دیواری یکی می‌دانند. تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری در این است، که کاغذ دیواری طرحی است که به صورت مستمر تکرار شده ولی پوستر دیواری یک طرح یکنواخت می‌باشد.

بررسی پوستر دیواری

طرح‌های پوستر دیواری بسیار متنوع جذاب و چشم نواز است که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. و برای سلیقه‌ها و علایق گوناگون مناسب است. پوسترهای دیواری دارای طرح های سه بعدی نیز می‌باشند، که از فاصله چند متری سه بعدی به نظر می‌رسند. طرح‌های سه بعدی از نظر زیبایی و انتقال حس آرامش و انرژی مثبت تاثیر گذار بوده، و در تنوع بسیار زیادی متناسب با سلیقه افراد در بازار به فروش می‌رسند.

پوستر دیواری زیبا

پوسترها دیواری سه بعدی چیست؟

پوسترهای دیواری سه بعدی همانند کاغذ دیواری‌های سه بعدی که دارای طرح های برجسته می‌باشند نیز ارائه می‌شوند که امروزه پوستر‌های دیواری سه بعدی با توجه به طرح های بزرگتر زیبایی و جذابیتی که به محیط القا می‌کنند رایجتر و از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

در انتخاب پوسترهای سه بعدی باید به نکاتی همچون محل نصب و دکوراسیون توجه داشته باشیم برای مثال طرح‌های مناسب اتاق کودک باید متناسب با روحیات علایق و طرح های کودکانه باشد.

نوع دکوراسیون در انتخاب پوستر دیواری بسیار مهم است مدرن و کلاسیک بودن در  دکوراسیون  مدرن و کلاسیک باید از پوستر‌ها با طرح های مدرن و کلاسیک استفاده کزد تا زیبایی بیشتری به محیط القا کرد.

 چیدمان منزل و نوع پوستری دیواری

از پوسترهای دیواری در طرح های مختلف استفاده کنید. برای مثال اگر سبک دکوراسیون شما مدرن است، باید طرح انتخابی شما به همین سبک باشد. شما می‌توانید، با توجه به تم رنگی پذیرایی خود (یعنی رنگ کف پوش، فرش، مبلمان) این انتخاب را انجام دهید. برای مثال اگر تم رنگی خنثی باشد، طرح پوستر دیواری شما برای پذیرایی بهتر است گرم باشد. برای انتخاب باید به این نکته توجه داشه باشید، که توناژ رنگی طرح انتخابیتان با دکوراسیون منزل‌تان همخوانی داشته باشد.

2 ایده برای انتخاب راحت تر پوستر دیواری

  1. می‌توانید رنگ کوسن‌های مبل، میز عسلی، والان پرده یا سایر وسایل دکوراسیون پذیرایی خود را هم رنگ یکی از رنگ‌های بکار رفته در پوستر انتخاب کنید.
  2.  و راه دوم اینکه می‌توانید طرح پوستر انتخابی خود را روی یکی از دکوراسون پذیرایی خود مانند مبل تک، رومیزی، کلاهک آباژور و … چاپ کنید.

مزایای استفاده از پوستر دیواری

  1. قابلیت شستشو از بهترین مزیت های پوسترهای دیواری  نسبت به رنگ و گچ می‌باشد، طوری که شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را شستوشو دهید. در صورت کثیف شدن جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.  این مزیت بسیار مهمی علاوه بر زیبایی و چشم نوازی این طرح‌ها  نسبت به رنگ و گچ  می‌باشد. طبیعتاً در کثیفی رنگ و گچ دچار سختی و زحمت زیادی می‌شوید، ولی با وجود استفاده از پوسترهای دیواری خیالتان از این بابت راحت است.
  2.  نصب سریع و راحت نیز از مزیت‌های های است، که در مقایسه با گچ و رنگ بسیار کار شما را آسان کرده. به طوری که اگر بخواهید از گچ و رنگ استفاده کنید، علاوه بر زمان بر بودن کثیفی محیط  یک پروسه زمانی نیز باید منتظر خشک شدن آن باشد.
  3. مقاومت بسیار بالا  در شرایط گوناگون از ویژگی های استفاده از پوستر دیواری است. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به مقاوم بودن در برابر رطوبت بالا،ضربه و گرما اشاره نمود.
  4. کیفیت بسیار بالا و ماندگار و طول عمرو  قیمت بسیار مناسب  یکی دیگر از مزیت هایی است که باعث شد، تا افراد بسیاری برای استفاده از این طرح‌ها علاقمند شوند.

 

پوستر دیواری زیبا

جمع بندی:

در این مقاله تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری و انتخاب کاغذ دیواری متناسب با دکوراسیون پذیرایی را با هم بررسی کردیم و گفتیم که برای انتخاب یک پوستر دیواری مناسب پذیرای باید به نکاتی هم چون رنگ بندی نوع دکوراسیون  توجه داشته باشیم و رنگ پوستر دیواری را بر اساس رنگ دکوراسیون پذیرایی یا محل نصب اگر اتاق کودک است بر متناسب با روحیات کودکانه انتخاب کنیم و در ادمه از مزیت های پوستر دیواری گفتیم که از جمله آن ‌ها تنوع و زیبایی در طرح های بزرگ و یکنواخت، قابلیت شستشو، مقاومت در شرایط مختلف ، نصب آسان و کیفیت بالا و… امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

 

مطالب مرتبط

پوستر دیواری رنسانس

پوستر دیواری پنجره

خرید پوستر دیواری اسپرت

اشتراک در شبکه های اجتماعی