Call Now

راهنمای چاپ پوستر دیواری

ارسال شده توسط عسکری
راهنمای چاپ پوستر دیواری
20 فروردین 1401

امروزه ما آنقدر به دیجیتال بودن دنیا عادت کرده ایم که برخی از ما فراموش کرده ایم که چگونه کار خود را برای چاپ پوستر دیواری آماده کنیم. اگر در فکر چاپ پوستر دیواری برای یک کمپین، مهمانی یا برنامه یا تزئین دیوارهای خود با آن هستید، در اینجا راهنمای نحوه چاپ آورده شده است.

چاپ پوستر دیواری در CMYK

اگر قصد دارید طرح های خود را به قصد بردن این محصولات به یک فروشگاه چاپ پوستر تولید کنید. ابتدا مطمئن شوید که به جای RGB در فضای رنگی CMYK کار می کنید. در فتوشاپ می توانید، از طریق ‘Image> Mode> CMYK color’ به راحتی به این حالت بروید. این حالت رنگ نمای دقیق تری از نحوه چاپ رنگ ها به شما می دهد.

RGB را به CMYK تبدیل کنید

اگر در RGB کار می کردید و کار خود را به CMYK تبدیل کرده اید، درست قبل از ارسال پرونده برای چاپ ممکن است، متوجه شوید که رنگ های سبز و آبی در تصویر شما بی روح و کسل کننده شده اند. برای برجسته کردن رنگ هایی که برای تبدیل از RGB به CMYK با مشکل روبرو هستند، می توانید از ابزار هشدار Photoshop’s Gamut (“File> View> Gamut warning”) استفاده کنید.

چاپ پوستر دیواری

فضای رنگی RGB آرایه رنگی بیشتری نسبت به CMYK دارد. همچنین تمام رنگ های مختص کامپیوتر که در فتوشاپ برای پوستر خود انتخاب می کنید باید با انتخاب جوهرهای واقعی چاپ شوند. مواردی که امکان تکرار ندارند، از محدوده خارج می شوند، و با آنچه در جوهرهای موجود امکان پذیر است چاپ می شوند.

در صورت امکان در چاپ پوستر دیواری از بردار استفاده کنید

یکی دیگر از نکات مهم در چاپ پوستر دیواری استفاده از بردار است. وقتی نوبت به چاپ می رسد (به ویژه چاپ با ابعاد بزرگ) بردارها دوست شما هستند. سعی کنید تا حد ممکن در یک برنامه بردار مانند Adobe Illustrator طراحی کنید. نه تنها باعث کاهش اندازه پرونده شما می شود، بلکه تضمین می کند که واضح ترین نتیجه چاپ را خواهید گرفت.

در 300DPI کار کنید

یکی از رایج ترین نکات در کارهای چاپ پوستر بازگرداندن کار توسط چاپگر است. زیرا وضوح تصویر بسیار پایین است. پرونده هایی که برای چاپ آماده شده اند باید روی 300 DPI (نقطه در هر اینچ) تنظیم شوند. به زبان ساده هرچه تعداد نقاط تشکیل دهنده تصویر بیشتر باشد، وضوح تصویر نیز بالاتر است. نقاط چاپ شده بیشتر در اینچ به معنای تولید مثل با کیفیت بالاتر است.

چاپ پوستر دیواری

اگر وضوح تصویر شما خیلی کم است، در نهایت با یک پوستر تار و پیکسلی مواجه خواهید شد. در فتوشاپ هنگام ایجاد سند جدید نقاط را در هر اینچ تنظیم می کنید(File> New) . 300DPI وضوح استانداردی است، که شما برای یک سند چاپ خوب و با کیفیت می خواهید.

کاغذ خود را انتخاب کنید

یکی دیگر نکات مهم در چاپ پوستر دیواری انتخاب نوع کاغذ است. اندازه چاپ محبوب پوستر A2 (594 mm x 420 mm)، A3 (420 mm x 297 mm) و A4 (297 mm x 210 mm) است. در مورد انتخاب و وزن کاغذ می توان با چاپگر شما بحث کرد. اما 170 گرم بر متر مربع ابریشم یا Gloss Art FSC یا 150 گرم گزینه های خوبی هستند. GSM مخفف گرم در متر مربع است، و میزان سنگینی موجودی کاغذ را تعیین می کند.

پرونده ها را به صورت PDF تهیه کنید

فایل های چاپی خود را در قالب PDF (وضوح چاپ 300 DPI) یا انعکاس بدون فشرده سازی در همان DPI تهیه کنید. در صورت داشتن رزولوشن کافی بالا امکان ارسال JPG وجود دارد. بنابراین اگر می خواهید پوستر حیوان خانگی خود را از روی عکس روی تلفن هوشمند خود چاپ کنید می توانید این کار را با ارسال JPG انجام دهید. اما ممکن است لبه های عکس قطع شود و رنگ نیز تغییر کند.

برای چاپ پوستر دیواری چاپ لیتو را در نظر بگیرید

شما دو گزینه برای چاپ پوستر دارید: دیجیتال یا لیتو. طیف گسترده ای از اقلام چاپی تولید انبوه (کتاب ، پوستر ، روزنامه و غیره) با استفاده از چاپ لیتو تولید می شوند. به زبان ساده چاپ لیتو شامل چاپگر مجموعه ای از “plate” است که برای فشار دادن تصویر به کاغذ استفاده می شود.

ایجاد این صفحات هزینه بر است و بلافاصله چاپ دیجیتال پوستر را ارائه نمی دهد. هزینه اولیه ممکن است گران باشد اما اگر شما یک چاپ بزرگ انجام می دهید و می خواهید تا A1 خروجی بگیرید این فرآیند است، که چاپ و پایان با کیفیت بالاتر از چاپ دیجیتال را ارائه می دهد.

برای چاپ و خرید انواع پوستر دیواری می توانید روی پوستر لند حساب کنید.

 

مطالب مرتبط

پوستر دیواری رنسانس

اشتراک در شبکه های اجتماعی