Call Now

تابلو کنواس چیست؟

ارسال شده توسط عسکری
تابلو کنواس چیست؟
07 اسفند 1399

به طور خلاصه تابلو کنواس نقاشی هایی هستند که اغلب آن ها را در گالری های هنری می بینید. نقاشی های کنواس غالباً با چاپ های بوم اشتباه گرفته می شوند که احتمالاً به دلیل شباهت بصری آن ها است.

تاریخچه تابلو کنواس

کنواس در ابتدا به عنوان جایگزین کارآمدتر برای پانل های چوبی معرفی شد. و چاپ کنواس با اختراع لیتوگرافی امکان پذیر شد.

نقاشی های کنواس توسط شخصی مستقیماً بر روی بوم نقاشی می شوند. و این کار معمولاً با استفاده از رنگ های اکریلیک یا روغنی انجام می شود.

در مقابل چاپ های کنواس (همانطور که از نامش پیداست) بازتولیدهای چاپ شده کارهای موجود مانند عکس ها یا نقاشی ها هستند. این دو رسانه منشأ تاریخی مشترکی دارند.

بوم کشیده در قرن هفدهم به عنوان گزینه ای راحت تر و مقرون به صرفه برای تابلوهای بزرگ چوبی که قبلاً به عنوان پایه و اساس نقاشی استفاده می شد معرفی شد. نقاشی کنواس رسانه اصلی بوم و پیشگام چاپ بوم بود. تکثیر چاپ فقط با ظهور لیتوگراف معرفی شد.

چاپ کنواس با معرفی کرومولیتوگرافی بیشتر توسعه یافت و این تکنیک برای تولید انبوه پوسترهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار گرفت و این صنعت سرانجام به همان چیزی تبدیل شد که امروزه به عنوان خدمات چاپ انبوه می شناسیم.

به لطف فناوری تکثیر چاپ میلیون ها نفر می توانند بهترین خاطرات خود را چاپ کرده و به لوازم تزئینی دیواری با کیفیت تبدیل کنند.

تابلو کنواس

تابلو کنواس – بهترین قالب برای پرورش استعدادهای هنری

در حالی که پایه یک بوم (قاب چوبی و خود پارچه بوم کشیده) بدون در نظر گرفتن کاربرد تقریباً یکسان است. بومی که برای نقاشی در نظر گرفته شده خالی خواهد بود و معمولاً هیچ لایه ژسو ندارد. مواد مورد استفاده برای پارچه بوم نیز می تواند متفاوت باشد.

انتخاب بین این دو اغلب صرفاً به اولویت فردی برمی گردد. اگر یک بوم پنبه را در فروشگاه محلی خود بخرید احتمال دارد که از زیر گاز استفاده شود اما به طور کلی این مشکل بسیار نادر است. این به فروشنده بستگی دارد اما به طور کلی این دو قالب قیمت بسیار مشابهی دارند و آن ها تمایل دارند که از همان آغازگر استفاده کنند و تفاوت زیادی در دوام بعید است.

بنابراین اکنون مشخص شده است که نقاشی های کنواس و نقاشی های کنواس  دو چیز متفاوت هستند. همچنین واضح است که هر دو در ساختن زندگی روزمره ما با رضایت بیشتر، رنگارنگ و هیجان انگیز نقش داشته اند. و به شما اجازه می دهند در استودیوی خصوصی خود خلاقیت به خرج دهید. یا مجموعه ای از عکس های عروسی زیبا را برای اتاق نشیمن خود چاپ کنید.

تاثیر تابلو کنواس در نقاشی

کنواس با جایگزینی صفحات چوبی به رایج ترین واسطه پشتیبانی نقاشی رنگ روغن تبدیل شده است. این ماده از قرن 14 میلادی در ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت. اما به ندرت استفاده می شد. یکی از قدیمی ترین روغن های موجود بر روی بوم یک مدونا فرانسوی با فرشتگانی از حدود سال 1410 در Gemäldegalerie برلین است.

نقاشی کنواسی تا قرن شانزدهم در ایتالیا و قرن هفدهم در اروپای شمالی بیشتر رایج بود. هنرمندان مانتنا و ونیزی از جمله رهبران این تغییر بودند. کنواس بادبان ونیزی به راحتی در دسترس بود. و به عنوان بهترین کیفیت مورد توجه قرار گرفت.

 

کنواس کشیده شده روی قاب چوبی

کنواس معمولاً در عرض یک قاب چوبی به نام برانکار کشیده می شود. و ممکن است قبل از استفاده با gesso پوشانده شود. تا از تماس مستقیم رنگ روغن با الیاف بوم جلوگیری کند. که در نهایت باعث پوسیدگی بوم می شود.

یک گسوی گچ سنتی و انعطاف پذیر از کربنات سرب و روغن دانه کتان تشکیل شده است. که روی زمین چسب پوست خرگوش اعمال می شود. یک تنوع با استفاده از رنگدانه سفید تیتانیوم و کربنات کلسیم نسبتاً شکننده و مستعد ترک خوردگی است. از آنجا که رنگ بر پایه سرب سمی است باید در استفاده از آن دقت شود. انواع آغازگرهای بوم جایگزین و انعطاف پذیرتر به صورت تجاری موجود است. مشهورترین آن ها یک رنگ لاتکس مصنوعی متشکل از دی اکسید تیتانیوم و کربنات کلسیم است. که با یک امولسیون پلاستیکی حرارتی متصل شده است.

برای خرید انواع تابلو کنواس می توانید به وب سایت پوستر لند مراجعه نمایید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی