Call Now

انواع سقف

ارسال شده توسط عسکری
انواع سقف
06 اسفند 1399

درک انواع سقف می تواند به شما کمک کند تا دید خود را برای یک فضا برقرار کنید. نوع سقفی که انتخاب می کنید به فضای خاص شما و همچنین قصد طراحی شما بستگی دارد.

انواع سقف برای فضای تجاری و مسکونی

  1. سقف مرسوم

نوع ساخت سقف معمولی معمولاً در خانه ها یافت می شود. این سقف ها از پوشش گچ بری استاندارد برخوردار بوده و از مواد کم هزینه ای ساخته شده اند. که به نصب آسان نیاز دارند.

سقف های معمولی ساده و مسطح هستند. معمولاً بین 8 تا 9 فوت ارتفاع دارند. و می توانند با اندازه های معمول مصالح ساختمانی متناسب باشند. بالا بردن سقف با چند فوت می تواند فضای قابل توجهی را باز کند. و حتی ارزش ساختمان را برای فروش مجدد افزایش دهد.

اما به روزرسانی سقف های معمولی با قیمت بالاتری همراه است. زیرا نیاز به استفاده از موادی است که مناسب استاندارد نیستند. شما باید هزینه و ارزش بالقوه فروش مجدد و همچنین اهمیت جذابیت زیبایی برای شما را بسنجید.

 

  1. سقف معلق

سقف معلق (که بعضا سقف افتاده نیز نامیده می شود) از یک شبکه فلزی در زیر سقف موجود که از قبل ثابت است آویزان است.

این سقف های تخت که معمولاً با کاشی های تنظیم کننده صدا استفاده می شود به طراحان این امکان را می دهد که وسایل مکانیکی، الکتریکی، لوله کشی و روشنایی (MEP) را در بالای سقف افتاده در معرض مانند لوله ها و سیم کشی پنهان کنند.

این تنوع سقفی معمولاً در ساختمان های تجاری، دفاتر و فضاهای خرده فروشی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا سقف های کاذب انعطاف پذیری قابل توجهی به طراحان می دهد. بیشتر سقف های چوبی با استفاده از شبکه های استاندارد T-bar معلق می شوند و گزینه ای مقرون به صرفه هستند.

 

  1. سقف قهوه ای

سقف های قهوه ای که معمولاً در خانه های سطح بالا، کلیساها، کتابخانه ها و هتل ها یافت می شود. نمایانگر زیبایی شناسی کلاسیک و حتی لوکس است. سقف های قهوه ای نیاز به نصب توسط متخصصانی دارند که با این تنوع آشنا هستند.

سقف های قهوه ای تجاری چوبی معمولاً برای کار با شبکه های استاندارد تعلیق T-Bar طراحی می شوند. و به ساده سازی روند نصب کمک می کنند.

 

  1. سقف سینی

یکی دیگر از انواع سقف نوع سینی است. سقف های سینی سقف های چند سطحی هستند. و آن ها از یک ارتفاع شروع می شوند.  با اضافه کردن سطح، سقوط می کنند. همانطور که از نام آن مشخص است طرح سقف به یک سینی شباهت دارد.

سقف های سینی (که به آن سقف های توری نیز گفته می شود) با هر پله یا تراز اضافه شده که مرکز بلند شده را احاطه می کند کمی پایین می آید. و با گسترش منعقد شدن سقف به سمت بیرون یک اثر سه بعدی ایجاد می کند.

این سقف ها می توانند جلوه ای چشمگیر به فضا بدهند. و همچنین باعث بلندتر به نظر رسیدن اتاق می شوند. سقف های روکش دار معمولاً دو تا سه سطح دارند. که هر سطح بین 5 تا 11 اینچ زیر سطح بالا می افتد. می توانید در بین لایه ها اصلاح یا قالب را به صورت فاشیا اضافه کنید.

 

  1. سقف مخروطی

یکی دیگر از انواع سقف ، سقف های مخروطی می باشد. سقف مخروطی معمولاً در اتاق های رسمی، تئاترها یا کلیساها یافت می شود. به عنوان مثال واتیکان یکی از مشهورترین سقف های مخروطی دنیا را دارد.

این سقف مقعر با تشکیل طرحی گنبد مانند، به جای زاویه های تیز بین سقف و دیواره ها دارای لبه های منحنی است. و اغلب با استفاده از قالب بندی منحنی یا قاب بندی ساخته می شود. این سقف ها از بالای دیوار اصلی شروع می شوند و تا سقف خود امتداد دارند.

نمای گرد سقف گنبد باعث می شود که فضای اتاق نرمتر و لطیف تر باشد. این سقف ها علاوه بر زیباسازی فضاهای رسمی می توانند به عنوان طاق نمایی برای جداسازی یک اتاق از اتاق دیگر نیز عمل کنند.

اگر بودجه کافی ندارید به خاطر داشته باشید که سازندگان به دلیل پیچیدگی اغلب برای نصب سقف مخروطی هزینه های اضافی دریافت می کنند.

برای سفارش و خرید پوستر سقفی می توانید به موسسه پوستر لند مراجعه نمایید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی