Call Now

انواع روش های تزئین دیوار

ارسال شده توسط عسکری
انواع روش های تزئین دیوار
01 فروردین 1400

آنچه روی دیوارهای خود می گذارید می تواند ظاهر و فضای اتاق را تغییر دهد. روش های تزئین دیوار به سطح دیوارها بافت و بعد می بخشد. و همچنین دکور سه بعدی دیوارها را از پس زمینه بیرون می آورد. و با عمق و فرم به آن ها زیبایی می بخشد. در صورت نیاز به فضای ذخیره سازی اضافی، دیوارها یک راه حل عمودی ارائه می دهند. که به آزادسازی فضای اضافی کف کمک می کند. علاوه بر هنر و عکس های قاب دار سنتی تعدادی از ایده های زیر را در زمینه تزئین دیوار برای ایجاد صنوبر در سطوح عمودی خانه خود قرار دهید.

رنگ پایه تزئین دیوار

یکی از روش های تزئین دیوار انتخاب رنگ پایه مناسب است.

  • رنگ های گرم (قرمز، نارنجی و زرد) : رنگ های گرم انرژی بالایی دارند و بسیار تحریک کننده هستند. در فضاهای شلوغ مانند آشپزخانه ها و دفاتر خانه یا محل های تفریحی مانند اتاق ناهار خوری، اتاق نشیمن، اتاق خانوادگی و اتاق بازی این رنگ ها به خوبی کار می کنند.
  • رنگ های سرد (آبی، سبز و بنفش) : تمایل به آرامش و راحتی دارند. از رنگ های سرد اغلب در اتاق خواب و حمام استفاده می شود.
  • رنگ های خنثی (سفید، سیاه ، خاکستری و قهوه ای) : رنگ های خنثی احساس راحتی ایجاد می کنند. و می توانند در هر جای خانه استفاده شوند.

تکنیک های نقاشی تزئینی

تکنیک های نقاشی تزئینی به دیوارها عمق و بافت می بخشد.

شستشوی رنگی – شستشوی رنگی شامل لایه بندی رنگ های تیره تر یا روشن تر از یک رنگ پایه است. رنگ های لعاب با مخلوط کردن رنگ با یک ماده لعاب نازک می شوند که باعث خشک شدن رنگ نیز می شود تا بتوانید مدت بیشتری با آن کار کنید. رنگ لعاب را با حرکت دایره ای با پارچه پاک کرده و سپس از یک پارچه تمیز برای از بین بردن مقداری از رنگ استفاده می کنند.

Sponging- این روش همچنین شامل لایه بندی رنگ لعاب بر روی یک رنگ پایه است اما به جای استفاده از پارچه برای استفاده از رنگ لعاب از اسفنج دریایی استفاده می شود. نتیجه بافت نسبت به روش شستشوی رنگ شدیدتر است اما هر دو می توانند ظاهر گچ یا سنگ پیر را تقلید کنند.

رنگ تکسچر- رنگ تکسچر دارای افزودنی هایی به صورت گرانول های ریز است که نور را جذب و منعکس می کند و به دیوار حالت خاکی ماسه سنگ یا گرانیت می دهد. هنگامی که پایه بافت خشک شد رنگ پایه دوم رول شده و سپس یک رنگ لعاب لایه نهایی عمق را اضافه می کند.

روکش دیوار 

مصالح ساختمانی پیشرفته به افراد اجازه می دهد ، بدون نیاز با استخدام سنگ تراش یا پیمانکار جلوه ای از دیوارهای سنگی و آجری را ایجاد کنند. پانل های پلی یورتان سبک، نازک و بهم پیوسته مانند سنگ رودخانه یا آجر به نظر می رسند. این صفحات مصنوعی همچنین می توانند جلوه چوب بامبو یا انبار روستیک را به شما بدهند.

کاغذ دیواری

یکی دیگر از روش های تزئین دیوار استفاده از کاغذ دیواری است. از کاغذ دیواری برای افزودن زندگی جدید به یک اتاق استفاده کنید. آن را در مکان های غیر منتظره مانند راهرو یا راه پله امتحان کنید جایی که نیازی به رقابت با سایر الگوهای روتختی یا لوازم جانبی نیست. در اینجا چند نکته دیگر برای استفاده از کاغذ دیواری آورده شده است:

  • از کاغذ دیواری های فلزی داخل کمد استفاده کنید تا به انعکاس نور و روشنایی فضا کمک کند.
  • یک دیوار را با چاپ بزرگ کاغذ بزنید تا دیوارها در یک اتاق کوچک بزرگتر به نظر برسند.
  • با آویختن یک آینه بزرگ به دیوار روبروی دیوار با کاغذ دیواری به جای استفاده از آن روی دو دیوار پس انداز کنید.
  • از الگوی کاغذ دیواری چشم نوازی روی دیوار پشت سر تخت خود استفاده کنید.

پوستر دیواری بتن - روش های تزیین دیوار

قفسه ها

قفسه های دیواری با اجازه دادن به شما امکان نمایش اشیا در عمق و ارتفاع مختلف را به دیوار می بخشند. از قفسه های شناور که ظاهراً مستقیماً از دیوار بیرون می آیند برای ظاهری تمیز و زیبا استفاده کنید.

با استفاده از قفسه هایی با طول های مختلف در چینش های مبهم روی دیوار زیبایی را اضافه کنید. جعبه های سایه یا قفسه های جعبه به شکل مربع یا مستطیل هستند و می توانند تزئینات داخل قاب را در بالای آن یا هر دو قرار دهند.

جعبه های سایه مستطیلی را به صورت افقی و عمودی آویزان کنید.

از آرایش قفسه های عمودی روی دیوارهای باریک استفاده کنید.

هنگام گروه بندی قفسه ها، قفسه های بلندتر را روی قفسه های کوتاهتر قرار دهید تا ظاهری متنوع داشته باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی