Call Now

دیوارپوش چیست؟ | انواع دیوارپوش

ارسال شده توسط عسکری
دیوارپوش چیست؟ | انواع دیوارپوش
17 بهمن 1400

هنگام انتخاب نحوه تزئین دیوارهای داخلی، انتخاب های بسیار متنوعی وجود دارد. که می تواند باعث سردرگمی شما شود. کاغذ دیواری و رنگ دو گزینه متداول برای تزیین دیوار محسوب می شوند. و فقط در این دو دسته گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.  برای مثال در زمینه کاغذ دیواری تنوع بالایی در پوسترها وجود دارد. که می توانند در قسمت های مختلف مانند تزئین دیوار پشت تلویزیون استفاده شوند. اما شما همچنین می توانید روکش های چوبی، کاشی و سرامیک، کاشی های شیشه ای، پارچه و بسیاری از انواع مختلف دیگر دیوارپوش ها را انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب یک دیوارپوش مناسب

در این مقاله ما برخی از انواع غیر معمول یا کمتر شناخته شده دیوارپوش را برجسته خواهیم کرد. تا بتوانید در تمام موارد پوشش دیوار تبحر لازم و کافی را داشته باشید. با استفاده از این دانش و با الهام از سبک های شخصی خود انتخاب نحوه به تزیین دیوارهای شما بسیار آسان تر می شود.

قبل از پرداختن به انواع مختلف دیوارپوش ها ابتدا چند نکته اساسی وجود دارد که باید درباره آن ها فکر کنید. نوع دیوارپوشی که انتخاب می کنید. کاملاً بستگی به این دارد که کدام دیوار را می خواهید تزئین کنید.

در جایی که رطوبت زیادی مانند حمام یا آشپزخانه داشته باشد ، به ماده ای نیاز دارید که در برابر آب و رطوبت مقاوم باشد.

در مناطقی که رفت و آمد زیاد است. و همچنین در معرض تماس مکرر مانند راهرو یا راه پله هستند. به پوششی مقاوم تری نیاز خواهید داشت.

نکات دیگری نیز باید در نظر داشته باشید از جمله رنگ ها و یا بافت هایی که در حال حاضر در اتاق کار می کنید. چه مقدار نور به اتاق می آید، چه بخواهید فضای اتاق بزرگتر شود یا کوچکتر، چه مقدار قادر به صرف آن هستید. و تعداد بسیاری از دیوارها را با هر ماده پوشش دهنده دیوار خاص می پوشانید.

ما پیشنهاد می کنیم تمام نکات کلیدی را یادداشت کنید.  از چگونگی تأثیر رنگ و نور بر روی اتاق آگاه باشید. و ذهنیت خود را در مورد چگونگی تزئینات منزل خود حفظ کنید.

انواع دیوارپوش

همانطور که در بالا ذکر شد انواع مختلفی از دیوارپوش ها برای انتخاب وجود دارد. ما در اینجا به برخی از موارد کمتر شناخته شده اشاره خواهیم کرد. اما برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب و خرید کاغذ دیواری می توانید به وب سایت پوسترلند مراجعه نمایید.

  • دیوارپوش چاپ شده

این نوع کاغذی با طرح چاپ شده است. که در بعضی موارد می تواند کمی بافت یا برجسته همان خطوط یا همان طرح را برجسته کند. یا حتی ممکن است در طول ساخت آن از یک سطح رویه استفاده شود. همچنین آویختن تغییرات ارزان تر از این ممکن است دشوار باشد. زیرا مستعد پارگی و کشش است.

انواع گران تر از جمله چاپ دستی از این نظر بسیار بهتر هستند. اما باید مراقب باشید که هنگام آویز کردن از چسباندن روی کاغذ جلوگیری کنید. زیرا تمیز کردن آن بسیار دشوار است.

  • دیوارپوش قابل شستشو

این نوع دیوارپوش شبیه کاغذ چاپی است. اما دارای یک روکش پلاستیکی شفاف و نازک است که در هنگام ساخت به آن اعمال می شود. و این باعث می شود که در برابر آب و لک مقاوم باشد.

پوشش پلاستیکی می تواند اسفنج و شستشو و مالش ملایم را تحمل کند. اما در برابر مالش دادن یا استفاده از ساینده مقاومت نمی کند. همانند کاغذ دیواری های چاپی اینها نیز می توانند دارای بافت یا برجسته باشند. این نوع کاغذ برای شرایط مرطوب مانند حمام یا آشپزخانه ایده آل است.

اشکال اصلی در این نوع کاغذ این است که حذف آن به دلیل پوشش پلاستیکی جلوگیری از نفوذ آب و نرم شدن خمیر دشوار است.

با این حال اگر کاغذ را به نوعی قبل از خیساندن با ماده نرم کننده کاغذ دیواری نمره گذاری یا علامت گذاری کنید. و همچنین از دستگاه برش بخار و سوهان استفاده کنید. خیلی راحت تر می توانید آن را از بین ببرید.

  • دیوارپوش وینیل

این فرم از کاغذ متشکل از یک فیلم پلاستیکی وینیل است که طرح به جای چاپ روی کاغذ و سپس روکش روی آن چاپ می شود. مانند سایر انواع کاغذ این نیز می تواند بافت یا برجسته باشد و در بعضی موارد می تواند اثر فلزی داشته باشد.

ترکیب این یک پوشش دیواری ایجاد می کند که سخت تر و محکم تر از یک کاغذ قابل شستشو است. لکه ها و علائم را می توان از بین برد. اما فقط در صورتی که کاغذ به درستی آویزان شده باشد. هنگام تمیز کردن باید مراقب باشید تا با خیساندن بیش از حد درزها را بلند نکنید.

 

مطالب مرتبط:

اشتراک در شبکه های اجتماعی